News:

Přihlašte se: SONP
Právě probíhá:-----
Prosím hlásněte: SONF-třetí kolo

Bez srdce-Kapitola 2

4. března 2012 v 18:18 | Kulí =´)
Je krátká já vím, jenže já chtěla ať to skončí trošku napínavě =) Doufám že si druhou kapitolu užijete =)
(Pod prexem)

Bez srdce-Kapitola 2

Kira

Kráčela jsem od hostince po kamenné cestičce, všichni se na mě ohlíželi, ale mně to bylo fuk. Pomalým a chladným krokem jsem kolem nich procházela po boku Mayi. Kápi jsem měla pořád na hlavě, nechtěla jsem působit rozruch. Konečně jsem se ocitla na konci vesnice a prošla bránou.

"Tak Mayo, už jen ten les," povzdechla jsem si a poplácala Mayu na krku. Vyskočila jsem do sedla a pobídla Mayu ke kroku. Pomalu jsme se rozjely lesem a z kroku jsme přešly do klusu. Přemýšlela jsem nad tím, jestli se ten kluk bude bránit. Bude silný? Jsem sice jednou z pánových nejlepších Aierek, ale co kdyby jednou…

Rychle jsem zatřepala hlavou a snažila se vyhnat tu myšlenku. Prošla jsem si výcvikem, ve škole mám dobré výsledky. Škola, to je to, proč to dělám. Teď jsou jedny z mnoha prázdnin a potřebuju prachy, ať tam můžu jít i na další Ier.

Ier je období. Celkově je 6 Ierů:

Denover (leden) - Ier 1

Angover (únor) - Prázdniny

Menover (březen) - Ier 2

Aiktover (duben) - Prázdniny

Stonover (květen) - Ier 3

Minover (červen) - Ier 4

Staiover (červenec) - Prázdniny

Douover (srpen) - Ier 5

Kanover (září) - Prázdniny

Loinover (říjen) - Prázdniny

Reiover (listopad) - Ier 6

Preiover (prosinec) - Prázdniny


V každém měsíci je teplo - tady nikdy není zima. A zrovna teď je Staiover a já si musím šetřit na Ier 5.

"Ty!?"ozvalo se za mnou a já zastavila Mayu. Rychle jsem otočila hlavu. Áno, kdo jiný než Taylor? Taylor je můj spolužák. Taky si vydělává na školu tím, čím já, až na to, že je Westmat.

"Já. Vidím, že máme stejný úkol. Taky hledáš jeho? Filipa?"

"Ne, hledám tady veverky," pronesl kysele.

"Promiň, nemám na tebe čas. Potřebuju ho dostat."

"Kiro, dělal jsem si srandu. Jedu hledat nějakýho Jardu, do vesnice, co je za vesnicí Yorom. Pojedeme spolu." Vyprskla jsem smíchy. Jarda? Co to je za jméno? S Taylorovým nápadem jsem souhlasila, pod podmínkou, že pojede rychle. Cesta tak bude rychleji ubíhat. Taylor se pořád snaží být mým kamarádem, ale já ho beru jenom jako normálního Elfa a protože nechci jet sama, tak ať jede se mnou. Celou cestu něco žvatlal, ale já ho nevnímala. Musela jsem být opatrná, po chvíli mi došlo, že jestli půjdeme pořád krokem a Tay bude něco žvatlat, může mě někdo předběhnout.

"Tay, nedáme si závod?" Vím, že Tay strašně nerad závodí, ale já prostě musela trochu přidat.

"Ne."

"Bojíš se, že bych vyhrála. Že by tě porazila holka," prohodila jsem, ale byla to součást plánu.

"Nebojím!" řekl. Já však jenom pokrčila ramena a dál se dívala před sebe.

"Dobře. Dáme si tedy závod."

"Kdo bude dřív na konci lesa," řekla jsem rychle.

"Konec lesa? Ale teď jsme tak v polovině," skoro zakřičel.

"No a? Jedem!" Zařvala jsem a pobídla Mayu do cvalu. Maya byla očividně ráda, že může běhat a tak vyrazila strašnou rychlostí. Neohlížela jsem se zpátky, jela jsem jen dopředu. Chtěla jsem vyhrát, ale po takových deseti minutách jsem se otočila a Tay nikde. To bylo divný, Tay jezdí hodně rychle, určitě bych ho nepředehnala. Otočila jsem Mayu, i když jsem věděla, že mám málo času. Vyjela jsem zpátky hledat Taye. Uviděla jsem Liony, je to něco jako liška, akorát že se to živí lidským či elfským masem. Bylo jich pět a Tay jeden. Nezvládal to. Povzdechla jsem si a seskočila z Maye, z pochvy jsem vytáhla meč a vřítila se mezi zaskočeného Taye a Liony.

Tím že Liony byly zaskočené, jsem jednu stihla hned zabít. Liony zabijete jenom tím, že jim utnete ocas, jinak ne. Tay se naštěstí rychle probral a pokoušel se jedné utnout ocas, ta se však hbitě vyhýbala a pokoušela se Taye kousnout. Nohou jsem kopla do té, s kterou jsem právě bojovala a rychle se otočila. Uviděla jsem Lionu, která na mě vrtěla ohánkou. Bojovala s Tayem, a tak jsme ji rychlým pohybem připravila o život. Jejich ocasy dýchají, a tak Liona jen zasýpala a zhroutila se k zemi. Tay z hluboka oddechoval a ani si nevšiml další šelmy řítící se na něho zezadu.

"Tayi, pozor!" zařvala jsem a strhla ho stranou. Rychle jsem se postavila a ohlédla se na Taye a ten mě napodobil. Kývli jsme na sebe a vrhli se na Liony. Už byly jen tři, jedna se vrhla na Taye a ty dvě na mě. Když jsem však té své usekla ocas a její tělo se zhroutilo na zem, daly se zbylé dvě na útěk.

Oba jsme tam stáli opření o kolena a přerývavě oddechovali.

"Díky."

"Nemáš za co. Teď už jedem, ne závod. Ale potřebuju se tam dostat rychle, pojedeme cvalem," řekla jsem a on neodporoval.

Je to úplný debil, pomyslela jsem si. Totálně my to nedávalo smysl. Jeli jsme na koni, tak jak se mohl ocitnout na zemi s Lionami?

Přemýšlela jsem a vítr mi cuchal vlasy. Jel vedle mě a nevnímal okolí, byl ticho a to bylo divné. Neptala jsem se, co mu je, protože byl konečně zticha a to bylo vzácné.


Filip

Pomalu jsem se procházel po městě se Sierou. Otec mě s ní poslal ven, ať ji zavedu do města ke studni, že by tam měly být její kamarádky. Neumím popsat, jak moc se mi tam nechtělo, ale při představě že by to mohlo být naposledy, jsem byl rád.

Už bude blízko. Nemám moc času.

"Přemýšlíš nad tím," někdy bylo až nemožné, jak mě Siera znala. Kývnul jsem.

"Siero, stavíme se ještě ke kovářovi."

"Potřebuješ zbraň? Ty se s ním chceš bít?"

"Musím to aspoň zkusit"

"Filipe, neblázni! On bude vycvičený! A ty s tím sice taky umíš dobře, účastníš se vesnických soutěží, ale na něho mít nebudeš!" Siera skoro křičela, ale tak abychom neupoutaly pozornost. Mlčel jsem.

"Co když tě zabi…" Přiložil jsem ji prst na ústa a postavil ji na lavičku, aby mi viděla do očí.

"Siero buď mě zabije nebo odvede pryč. Jiná možnost není. Zkusit to musím, ale ty mi musíš slíbit, že se postaráš o rodinu, a pokud nezemřu, vrátím se. Slibuju, připomínej to mámě a tátovi každý den poté, co mě odnesou. Slibuješ?"

"Nechci, abys umřel," skočila mi kolem krku a nohy ovinula kolem mého pasu. "Slibuju,"zašeptala mi do ucha. Na rameně jsem ucítil její slzy. Odtáhl jsem se od ní a utřel jí oči.

"Neplač, nebo to bude podezřelé," usmál jsem se na ni a ona na mě.

Bude mi chybět, pomyslel jsem si. Celá představa, že už to tu možná vidím naposledy, mi přišla jenom jako noční můra, která po ránu zmizí. Bohužel nebyla, každé ráno, noc ve strachu, že přijde on, nějaký nadupaný chlápek s mečem a pohyby jako laňka a přitom bude silný jako lev. Několikrát jsem si představoval, jak bude asi vypadat. Pokaždé byl obraz trochu jiný, ale v základech se nelišil.

Zahnuly jsme do slepé uličky, na jejímž konci stál velký dřevěný dům s velkou úvodní cedulí "Kovářství mistra Ulricha"

Do toho obchodu jsme vešli. Miloval jsem to tu. Vždycky jsem se dokázal vžít do vybíraní meče, pozorně jsem si prohlížel jeden meč za druhým. Najednou mě zaujal meč s modrou rukojetí. Ostří měl stříbrné, ale bylo na něm cosi zvláštního, něco co mi nedovolilo od toho meče odtrhnout pohled. V tu chvíli jsem věděl, že meč už mám. Vzal jsem ho do ruky a šel s ním k pultu.

"Filipe! Tvůj otec mi říkal, že se možná stavíš. Tak co chceš pomoct nebo už sis vybral?"

"No meč už jsem si vybral, teď jenom nějakou dýku." Ulrich vytáhl zpod pultu takovou krabici, ve které byly pohodlně uložené dýky. Pozorně jsem si je prohlížel, můj pohled spočinul na modré dýce - nebyla celá modrá, modrá byla jen ta rukojeť. Byla tomu meči tak zvláštně podobná. Kovářství mistra Ulricha je známo tím, že je tady vše originální, jiné, ale tohle ne. Kovář si všiml jak na něco divně koukám a tak se na dýku také podíval.

"Zvláštní, tuhle jsem tu nikdy neviděl," zabručel a zamyšleně si dýku prohlížel.

"Je podobná tomu meči," řekl jsem tiše. Kovář se na meč a dýku zamyšleně díval jako já. Všiml jsem si, že doopravdy patří k sobě - dýka měla na boku vryté: "Anilia" a to samé i meč.

"Chci ten meč i dýku," pronesl jsem a kovář mi ihned donesl pochvu. Upevnil jsem si ji k opasku a zasunul do ni meč a do boty si zastrčil dýku. Zaplatil jsem kováři a zavolal na Sieru, společně jsme opustili obchod. Šli jsme směrem ke studni a já nemohl dostat z hlavy tu podobu. Vytáhl jsem dýku a zamyšleně se podíval na ten nápis: "Anilia"

Najednou se svět kolem mě zatočil, viděl jsem před sebou nějaký obraz. Byl rozmazaný, ale pomalu se zaostřoval. Najednou jsem uviděl dívku, měla černé vlasy pod zadek a jasně modré oči.

"Prosím, pomoz mi! Jsem tu uvězněná!" Přestože křičela, její hlas byl slyšet jen z dálky.

"Ale jak! A kde?"

"Ten meč, ta dýka, ten nápis, skála!"

"Co s nimi? Co mám udělat!" volal jsem to pořád dokola, ale obraz se i se ženou ztrácel.

"Filipe! Filipe! Prosím neumírej!" Pomalu jsem otvíral oči. Nade mnou klečela Siera a ještě nějaké ženy z vesnice. Rychle jsem se postavil a šáhl si na botu, dýka tam nebyla, ale meč u opasku byl stále.

"Kde je ta dýka?" zeptal jsem se a rychle se ohlížel, jestli ji někde neuvidím.

"Tady," řekla Siera a podala mi ji. Schoval jsem si ji do boty a ujistil všechny vesničany, že jsem v pořádku, ať si o mě nedělají starosti.

"Co se ti stalo, Filipe?" zeptala se Siera, když si už všichni hleděli svého.

"Viděl jsem jakousi ženu. Žádala mě o pomoc, mluvila o dýce, meči, nápisu a skále." Siera na mě nechápavě koukala.

"Hele, zapomeň na to. Prostě se mi něco jenom zdálo, nikomu o tom neříkej a nezatěžuj si tím hlavu."

Siera jen kývla.

Konečně jsme došli ke studni. Hned, jak Siera uviděla své kamarádky, s pištěním se za nimi rozběhla a ony udělaly totéž. Já se postavil před takový obdélník, no tady to slouží jako lavička, ale neposadil jsem se. Položil jsem na něj meč a začal zkoumat jeho rukojeť. Když jsem došel k nápisu, zjistil jsem, že je uvolněný. Položil jsem meč a podíval se na nápis, ten však uvolněný nebyl. Schoval jsem dýku a opatrně otvíral nápis na meči.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nanashi Nanashi | E-mail | Web | 6. března 2012 v 16:35 | Reagovat

SUPER! POKRAČOVÁNÍ! RYCHLE! XD

2 smiling-kuli smiling-kuli | 6. března 2012 v 18:37 | Reagovat

[1]: Týý. To ej BS počšká piš THI a teď rychle rychle pokráčování! xD Jinak děkuji =))

3 LnmWigedy LnmWigedy | E-mail | Web | 21. září 2017 v 13:26 | Reagovat

Maintain the excellent work and generating the crowd!

4 Bbecbiaple Bbecbiaple | E-mail | Web | 21. září 2017 v 22:13 | Reagovat

direct payday lenders no teletrack
<a href="http://paydayvax.org/">best online payday loans</a>
payday cash loan
<a href="http://paydayvax.org/">cash loans</a> ’

5 Hhhjintolf Hhhjintolf | E-mail | Web | 22. září 2017 v 10:58 | Reagovat

emergency loans
<a href="http://personalacrb.org/">online personal loans</a>
can military get payday loans
<a href=http://personalacrb.org/>small personal loans</a> ’

6 BvbnEnadly BvbnEnadly | E-mail | Web | 22. září 2017 v 10:59 | Reagovat

easy loans no credit check
<a href="http://paydayhhkl.org/">payday loan lenders</a>
500 fast cash payday loan
<a href=http://paydayhhkl.org/>payday loan online</a> ’

7 BlopEquini BlopEquini | E-mail | Web | 22. září 2017 v 12:17 | Reagovat

installment loans
<a href="http://loansvtna.org/">online payday loans</a>
biggest cash payday loans
<a href=http://loansvtna.org/>online payday loans</a> ’

8 FvvsExpege FvvsExpege | E-mail | Web | 22. září 2017 v 22:11 | Reagovat

brand cialis
<a href="http://cialisoanzb.com/">cialis</a>
cialis 5mg daily dose
<a href="http://cialisoanzb.com/">cialis generic</a> ’

9 ScrbPayoto ScrbPayoto | E-mail | Web | 23. září 2017 v 12:08 | Reagovat

cialis side effects
<a href="http://cialisofkl.com/">cialis online</a>
cialis 50
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis generic</a> ’

10 Vffgpeets Vffgpeets | E-mail | Web | 23. září 2017 v 12:11 | Reagovat

order cialis no prescription
<a href="http://cialisivndh.com/">cheap cialis</a>
cialis generic
<a href=http://cialisivndh.com/>buy cialis</a> ’

11 FfvgExhify FfvgExhify | E-mail | Web | 25. září 2017 v 4:05 | Reagovat

free samples of cialis
<a href="http://veucialis.com/">buy cialis</a>
buy cialis no prescription
<a href=http://veucialis.com/>buy cialis</a> ’

12 Lvvdjouche Lvvdjouche | E-mail | Web | 27. září 2017 v 9:50 | Reagovat

name brand viagra - https://viagraciom.com
viagra brand for sale <a href=https://viagraciom.com>viagra online</a> ’

13 LpoWigedy LpoWigedy | E-mail | Web | 27. září 2017 v 14:36 | Reagovat

The material is quite useful.

14 IkmeEquini IkmeEquini | E-mail | Web | 28. září 2017 v 18:52 | Reagovat

loan for bad credit
<a href="https://paydayrvjlo.com/">get payday loan</a>
guaranteed online personal loans
<a href=https://paydayrvjlo.com/>payday loan lenders</a> ’

15 Lmazintolf Lmazintolf | E-mail | Web | 28. září 2017 v 20:37 | Reagovat

can payday loan companies garnish your wages
<a href="https://paydayrvyaf.com/">instant payday loans</a>
bad credit car loans
<a href=https://paydayrvyaf.com/>online payday loans direct lenders</a> ’

16 Febbbiaple Febbbiaple | E-mail | Web | 30. září 2017 v 14:57 | Reagovat

same day payday loans direct lenders
<a href="https://paydaykmae.com">payday advance</a>
easy get payday loans
<a href="https://paydaykmae.com">payday loans</a> ’

17 FvteEquini FvteEquini | E-mail | Web | 30. září 2017 v 14:58 | Reagovat

money loans
<a href="https://loansonlinevaec.org">same day payday loan</a>
loan online payday loan
<a href=https://loansonlinevaec.org>online payday loans</a> ’

18 Lvvodjouche Lvvodjouche | E-mail | Web | 2. října 2017 v 0:25 | Reagovat

viagra professional - http://viagrapfhze.com/
over the counter viagra alternative <a href=http://viagrapfhze.com/>online viagra</a> ’

19 KmmirWigedy KmmirWigedy | E-mail | Web | 3. října 2017 v 9:32 | Reagovat

Simply just want to point out I am just ecstatic I happened onto your internet page!

20 FwjjEquini FwjjEquini | E-mail | Web | 3. října 2017 v 17:55 | Reagovat

best payday loan website
<a href="https://paydayllae.com/">online payday loans direct lenders</a>
biggest cash payday loans
<a href=https://paydayllae.com/>best payday loans</a> ’

21 DebxLoarge DebxLoarge | E-mail | Web | 5. října 2017 v 1:44 | Reagovat

buy discount viagra online - http://sexviagen.com/
viagra canada online pharmacy <a href="http://sexviagen.com/">viagra</a> ’

22 Aqrhdprooxy Aqrhdprooxy | E-mail | Web | 10. října 2017 v 23:11 | Reagovat

generic cialis 5mg - http://genericcialis-viaed.com/
buy generic cialis in canada <a href=http://genericcialis-viaed.com/>cialis online</a> ’

23 wrhjukantill wrhjukantill | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 22:23 | Reagovat

guaranteed online personal loans - https://cashadvanceamericaavx.org
quick loan lenders <a href=https://cashadvanceamericaavx.org>cash advance credit card</a> ’

24 LssbdcAnycle LssbdcAnycle | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 1:54 | Reagovat

viagra canada pharmacy
http://canadiannowv.com/
alternative to viagra
<a href="http://canadiannowv.com/viagra-online-without-prescription/">generic viagra</a>
viagra soft tabs online

25 MunbsWigedy MunbsWigedy | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 14:25 | Reagovat

payday advance - http://paydayloans-online.us.com/
1 hour payday loans <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday loans</a> ’

26 Dvenrenbiaple Dvenrenbiaple | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 13:31 | Reagovat

online payday loans direct lenders
<a href="https://1paydayloansonline.com/">payday loans near me</a>
americash payday loan
<a href="https://1paydayloansonline.com/">direct lender payday loans</a>

27 Jnxvintolf Jnxvintolf | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 17:28 | Reagovat

payday loan lenders no teletrack
<a href="https://personalnaeloan.com/">pay day loan</a>
payday loans no credit check no faxing
<a href=https://personalnaeloan.com/>payday cash loan</a>

28 Dmdbiaple Dmdbiaple | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 0:27 | Reagovat

same day cash loans bad credit
<a href="https://installmentokmloan.com/">direct lender payday loans</a>
installment loans no credit check
<a href="https://installmentokmloan.com/">best online payday loans</a>

29 Jbbintolf Jbbintolf | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 19:50 | Reagovat

cash advance credit cards
<a href="https://personalnae.org/">payday loans online</a>
bad credit cash fast payday loan loans
<a href=https://personalnae.org/>get installment loan</a>

30 Fbdintolf Fbdintolf | E-mail | Web | 9. ledna 2018 v 20:03 | Reagovat

student loan debt relief
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">cash advance loans</a>
debt relief companies
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>online payday loans</a>

31 EVtPraisk EVtPraisk | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 23:20 | Reagovat

generic viagra soft tabs
<a href=http://viagraocns.com/>viagra jelly</a>
viagra for sale
<a href="http://viagraocns.com/">get viagra</a>

32 McsRinia McsRinia | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 3:01 | Reagovat

buy viagra australia
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra without prescription</a>
price of viagra
<a href="http://viagraonszb.com/">free viagra sample pack</a> ’

33 FdnExpege FdnExpege | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 14:46 | Reagovat

order cialis online no prescription
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cialis wholesale
<a href="http://cialisoakdm.com/">cialis on line</a> ’

34 EvExhify EvExhify | E-mail | Web | 20. ledna 2018 v 16:32 | Reagovat

buy cialis no prescription
<a href="http://veucialis.com/">cialis coupon</a>
cialis where to buy
<a href=http://veucialis.com/>buy generic cialis online</a> ’

35 Vecintolf Vecintolf | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 4:47 | Reagovat

cash loans for bad credit
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">payday loan</a>
$500 payday loans
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>get payday loan</a>

36 LssdvdAnycle LssdvdAnycle | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 5:13 | Reagovat

womens viagra
http://viasergeneric.com/
generic cheap viagra
<a href=http://viasergeneric.com/>viagra</a> OK’

37 Vrcpeaday Vrcpeaday | E-mail | Web | 5. února 2018 v 18:49 | Reagovat

OK’
<a href="http://viasergeneric.com/">cheap viagra</a>
viagra england
<a href=http://viasergeneric.com/>cheap viagra online</a>

38 Ldfstoli Ldfstoli | E-mail | Web | 9. února 2018 v 20:21 | Reagovat

Hello! All!  <a href="http://genericviaser.com/">viagra</a> cheap viagra <a href=http://genericviaser.com/>viagra</a> ok’

39 VrcReoca VrcReoca | E-mail | Web | 16. února 2018 v 5:45 | Reagovat

OK’
https://writebusinessplan.us.com/
helpping for your case study
<a href=https://writebusinessplan.us.com/>business plans</a>

40 LtvReoca LtvReoca | E-mail | Web | 20. února 2018 v 19:49 | Reagovat

OK’ https://bestpaydayloan.us.org/
need payday loan today <a href=https://bestpaydayloan.us.org/>consolidate</a>

41 BrcExpege BrcExpege | E-mail | Web | 22. února 2018 v 20:22 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisonlineoansx.com/"></a>
cialis sales
<a href="http://cialisonlineoansx.com/">generic cialis</a> OK’

42 Lqxawash Lqxawash | E-mail | Web | 27. února 2018 v 0:54 | Reagovat

Hi!
<a href="http://cialisovnnc.com/">cialis price</a>
cialis 100mg
<a href=http://cialisovnnc.com/>cialis</a> OK’

43 GblLoarge GblLoarge | E-mail | Web | 28. února 2018 v 13:28 | Reagovat

<a href="http://freeerectilepills.com/">erectile dysfunction</a>
viagra oral jelly
<a href="http://freeerectilepills.com/">erectile dysfunction treatment</a> OK’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama